WP Mail Logging 1.8.0 - en to de_DE translation catalogue (47 entries)

en: No email found.
de_DE: Keine E-Mail gefunden.

en: Time
de_DE: Zeit

en: Receiver
de_DE: Empfänger

en: Subject
de_DE: Betreff

en: Message
de_DE: Nachricht

en: Headers
de_DE: Header

en: Attachments
de_DE: Anhänge

en: Error
de_DE: Fehler

en: Attachment %s is not present
de_DE: Anhang %s ist nicht vorhanden

en: Fallback to raw format because html is not convertible to json.
de_DE: Darstellung in raw-Format, da eine html Nachricht nicht als json dargestellt werden kann.

en: Settings
de_DE: Einstellungen

en: About
de_DE: Über

en: About Plugin
de_DE: Über das Plugin

en: More information
de_DE: Mehr Informationen

en: Entries per page
de_DE: Einträge pro Seite

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
de_DE: Sie haben keine ausreichende Berechtigung um diese Seite zu öffnen.

en: Close
de_DE: Schließen

en: Search
de_DE: Suchen

en: No items found.
de_DE: Keine Einträge gefunden.

en: Apply
de_DE: Anwenden

en: Cleanup
de_DE: Aufräumen

en: Delete all data on deactivation? (emails and settings)?
de_DE: Alle Daten bei Deaktivierung löschen? (E-Mails und Einstellungen)

en: Can See Submission data
de_DE: Daten sichtbar für

en: Select the minimum role.
de_DE: Wähle die Mindestberechtigung

en: WordPress Date Time Format
de_DE: WordPress Zeitstempel Format

en: Use format from WordPress settings (%s)
de_DE: Benutze das WordPress Datumsformat aus den Einstellungen (%s)

en: Enabled
de_DE: Ein

en: Disabled
de_DE: Aus

en: Default Format for Message
de_DE: Standardformat für Nachrichten

en: Select your preferred display format.
de_DE: Bevorzugtes Standardformat

en: Display Host
de_DE: Zeige Host

en: Display host column in list.
de_DE: Zeige Host Spalte in Liste

en: Save space by deleting logs regularly.
de_DE: Platz sparen durch regelmäßiges Löschen des Logs.

en: Cleanup by Amount
de_DE: Löschen nach Anzahl

en: Setup a automated cleanup routine!
de_DE: Erstelle eine automatische Aufräumroutine!

en: Amount
de_DE: Anzahl

en: When should mails are deleted?
de_DE: Wann sollen Mails gelöscht werden?

en: Cleanup when the stored mails exceed...
de_DE: Lösche wenn die Mails den Betrag übersteigen...

en: Cleanup by Time
de_DE: Löschen nach Zeit

en: Delete mails older than days...
de_DE: Lösche Mails älter als ... Tage

en: Documentation
de_DE: Dokumentation

en: Support
de_DE: Hilfe

en: Extensions
de_DE: Erweiterungen

en: Error: plugin "WP Mail Logging" requires a newer version of PHP to be running.
de_DE: Fehler: Das Plugin "WP Mail Logging" benötigt eine neuere PHP Version.

en: Minimal version of PHP required:
de_DE: Mindestanforderung PHP Version:

en: Your server's PHP version:
de_DE: Die PHP Version des Servers:

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
de_DE: %1$s von %2$s
